Bilişim sektöründe her marka bilgisayar ve notebook , tablet tamiri, bakım onarım, teknik servis hizmeti vermek amacıyla 2003 yılında kurulan RMb Bilgisayar sektörün değişen ihtiyaçlarına uyum sağlayarak ikinci el alım ve satım işleri , yazıcı kiralama ve toner dolumu kartuş dolumu tablet tamiri güvenlik kamerasi ve alarm sistemi işlerinde yılların tecrübesi ile sizlere hizmet vermektedir.

Malatya merkez ve doğu illerinde gezici servis araçları ile bireylere ve kurumlara tamir bakım onarım teknik servis, ikinci el, kiralama, yazılım, hizmeti veren Rmb Bilgisayar uzun yıllara dayanan tecrübesi ile gün geçtikçe hizmet ağını genişletmekte, sorunlara getirdiği çözüm süresini kısaltarak ve hızla değişen teknolojilere uyum sağlayacak yeni stratejiler ve işbirliği anlaşmaları ile servis hizmetlerinin sektörleşmesi misyonunu da üstlenmektedir.

Müşteri odaklı hizmet anlayışı sayesinde işbirliğine başladığı firmalarla uzun yıllar süren çalışmalar yürüten Rm Bilgisayar kurulduğu günden itibaren bilişim sektöründe, servis verdiği tüm konularda liderliğini sürdürmektedir. Malatyanın en hızlı ve en iyi Teknik servis ve tüm bilişim işlerinde sektörünün öncüsü olmaya devam etmektedir. ağ kurulum hizmetleri kamera alarm hizmetleri, anlaşmalı kurumların bakımları toner dolumları ve bir çok işle Malatya ve bölgemizde hizmet vermekteyiz.

 

 


Toner dolumu
 adı verilen ve toz doldurularak yapılan toner dolum işlemlerinin tamamına ülkemizde toner dolumu denilmektedir.
Ekonomik olarak orjinal kartuş satın almayı pahalı bulan kullanıcıların, boşalan yazıcı toner kartuşu içine toner tozu dolumu yaptırmak sureti ile kartuş dolumu yaptırmaktadır.
Toner dolum merkezi ismiyle anılan yazıcı toneri dolumu yapmak üzere kurulmuş firmalardan yardım alınmakta veya bitmeyen toner, dolan toner, dolabilen veya doldurulabilen toner adıyla satılan ürünler satın alarak bu işlemleri kullanıcılar kendileri yapmaktadır.
Sonuç olarak toner dolumu ucuz fiyat ile baskı yapmak isteyen kullanıcıların tercih ettikleri bir yöntemdir.


Toner Dolumu Nasıl Yapılmalıdır?

 

Lazer yazıcılar iki farklı toner sistemiyle çalışmaktadır, bunlardan ilki yazıcı kartuşu ile drum adı verilen görüntü tamburu olarak bilinen parçaların birbirinden bağımsız olarak kullanıldığı yazıcılardır.
Bu model laser yazıcılarda toner kartuşu yalnızca içinde bulunan ve mürekkep kartuşu kullanan yazıcılarda yazdırmayı sağlayan mürekkep yerine kullanılan siyah veya renkli tozu taşımaya yarar.
Baskı işlemini drum ünitesi yaptığından yazıcı kartuşunun tek görevi kaset içinde yer alan tozun gerektiği kadar drum ünitesine aktarılmasından ibarettir.
Dolum yapılması en riskli grup içinde yer alan bu tip yazıcılarda kullanılan hatalı toner tozu drum ünitesine zarar vereceğinden bu tip yazıcılarda doldurma yapılması yerine muadil ürün tercih edilmesi çok daha güvenlidir.
İkinci sistemle çalışan lazer yazıcı kartuşları ise tümleşik yapıya sahip kartuş kullanmaktadır, Drum ünitesi kaset kartuş ile birleşik yapıdadır.
Bu tip yazıcı toneri kullanıldığı durumlarda dolum yapılması uygun olmakla beraber, sadece kaset tankı içine toz doldurulması kalitesiz baskı alınması yanında yazıcıya zarar vermektedir.

Toner dolumu nasıl yapılır konusuna geldiğimizde, aslında toner dolumu yapılmaz yazıcı toneri yenilenir, yenileme veya yeniden üretim adı verilen bu işlemin yapılma nedeninden bahsetmek gerekirse, yazıcı kartuşu adıyla anılan ünite tek kullanımlık üretilmiş bir yazıcı ekipmanıdır.

Yazıcı üreticileri, yazıcı satışı yapmaktan çok sattıkları yazıcının tüketim malzemeleri satışından kar etmek istediklerinden ürettikleri yazıcıları en ucuz fiyat ile satmaya çalışırlar.
Ucuz yazıcı fiyatı, kullanıcılara cazip geldiğinden genelde tüketim malzemesi fiyatına dahi bakılmadan satın alınan yazıcılar içindeki kartuş bittiğinde genelde kullanıcıların şok yaşamasına neden olmaktadır.

Bunun nedeni orijinal yazıcı toneri neredeyse yazıcı fiyatı ile aynı fiyatlara satılmasıdır. İşte burada ekonomik çare arayışları devreye girer ve akla gelen ilk çözüm toner dolumu yapılmasıdır.

Ancak sadece toz ilave edilerek yapılan dolumlar çalışmaz, bunun nedeni üretici firmalar orjinal kartuş içinde bulunan ve kopyalama yapılmasını sağlayan parçaların kalitesini kaset tankı içinde bulunan toz bitene kadar sorun çıkarmayacak kalite özelliklerinde imal etmektedirler.

Hatta bununla yetinmeyerek dolum yapılmasını engellemek için çip adındaki elektronik kartları kartuşlar üzerinde kullanmaktadırlar. Bu nedenle yeni versiyon yazıcılarda tek başına toz doldurma yeterli olmayıp, chip değişimi yapılması veya reset adı verilen resetleme yöntemlerine baş vurulması gerekmektedir.

Orjinal kartuş içinde bulunan toz bittiğinde, kartuş içinde bulunan parçalar görevlerinin sonuna gelmiş olup, toz ilavesiyle tekrar aynı kalitede çalışma ihtimali bulunmamaktadır.

Çalışmaya zorlandıklarında fotokopi kağıdı üzerinde kusma, leke, siliklik ve çizgiler oluşmaya başlayacak ve bu problemler artarak devam edecektir. Bu tip sorunları başından engellemenin yolu yenileme yapılmasıdır.

Yenileme denilen işlem aslında kartuşun tekrardan üretilmesi anlamını taşır, öncelikle toner üzerinde bulunan tüm parçalar sökülür, ana gövde ve dişli sistemleri detaylı olarak temizlenerek içindeki yabancı maddelerden tamamen ayrıştırılır.

Detaylı yapılan temizliğin ardından tekrar montaj yapılmaya başlanır, montaj esnasında özellikle görüntü kalitesini meydana getiren drum, blade, manyetik merdane benzeri parçalar daha önce kullanılmamış yeni parçalar kullanılarak montaj tamamlanır.

Yenilenen kartuşun üzerinde bulunan chip değiştirilmesi ardından kartuşun haznesi değişen parçalarla uyumlu çalışabilecek nitelikte ve yalnızca ilgili model için üretilmiş toz kullanılarak dolum yapılır.

Kullanılan parçaların tamamı sıfır olmasına karşın risk alınmaması için hazırlanan yenileme ürün ilgili yazıcıda test edilir, kullanılan parçalarda veya montaj esnasında herhangi bir hata yoksa baskı kalitesi orijinal üründen farksız olacaktır.

Yenileme yapılması yüksek maliyet içeren pahalı bir uygulama gibi gözükse dahi aslında en ucuz dolum yapılmasından bile ucuz fiyatlara baskı alınmasını sağlamaktadır.

Ucuz kopya maliyetinin nedeni fotokopi kağıdı üzerinde oluşan lekeler ve çizgileri oluşturmak ve printer içine dökülen tozların israf edilmeden yalnızca istenilen bölgeye baskı yapılması kartuşun çok daha uzun ömürlü kullanılmasına neden olduğu gibi, printer içine tozların dökülmesine engel olunacağı için bakım, onarım ve tamir masraflarından önemli ölçüde tasarruf edilecektir.

Aslında ekonomik fiyat avantajı ile çıktı almanın tek yolu satın alacağınız ürünü satın almadan çıktı maliyetleri konusunda araştırma yapılmasından geçmektedir, araştırma yapılmadan satın alınan ürünlerin ardından hesaplı çözüm yolları aramak yerine önce araştırma yapılarak tercihin sonraya bırakılması kullanım maliyetlerini önemli ölçüde düşürecektir.

Örnek vermek gerekirse üretici firmalar iki kısıma ayrılmaktadır, bir bölümü kullanıcı dostu hesaplı baskı alınabilecek ürünler üretirken diğer bölümde yer alan imalatçı firmalar orjinal ürün kullanılması veya yüksek maliyetlerle çıktı alınmasına neden olacak türde üretim yapmaktadır.

Kullanıcı dostu ürünleri üreten firmalara örnek vermek gerekirse ilk sırayı canon ve hp almaktadır, bunun ana nedeni bahsi geçen her iki marka yazıcıyı da canon üretmektedir, laser sistemiyle çalışan yazıcıların mucidi olan bu firmanın ve doğal olarak hp markası adı altında ürettiği lazer printerlerin büyük bölümü drum ünitesiyle tümleşik yapıda kartuşlar kullanmaktadır.

Bunun en büyük avantajı bu tip kartuş kullanıldığında baskı yapılması için ek maliyet gerekmez, tonerinizi yenileme yaptırdığınızda çıktı kalitesi yenilenir ve yenileme maliyeti yanında tek masraf elektrik ve fotokopi kağıdı olmaktadır.

Yeni modellerin tamamında çip kullanılmasına karşın kullanılan chip fiyat ucuz olduğundan dolum fiyatı açısından önemli yük getirmez, diğer markalara oranla yüksek kapasiteli baskı yapabilme yeteneğine sahip olmaları nedeniyle uzun ömürlü kullanıma uygun ürünler olduğundan kopya başına ödenen para oldukça az olmakta ve uygun fiyat ile çıktı alınmaktadır.

Önemli özellikleri arasında yer alan bir konu ise ithalatçı firmaların gücünden kaynaklıdır, yüksek satış potansiyeline sahip ithalatçı firmaların satışını gerçekleştirdiği hp ve canon yazıcıların kolaylıkla tüketim malzemelerine ulaşılması yanında muadil veya yan sanayi olarak bilinen ürünleri piyasada kolaylıkla ucuz fiyatlara tedarik edilebilir.

Toner Dolumu Fiyatları


Toner dolumu fiyatları yapılan işlemin özellikleri ve kartuşun üzerinde çip adındaki elektronik devre olup olmaması eğer varsa chip fiyatı ile değişkenlik göstermektedir.
Dolum yapan firmaların yaptıkları işlemler birbirinden farklı olmakla beraber genellikle yalnızca kartuşun tankı içine toz ilave etmekle sınırlı olması nedeniyle en ucuz toner dolum fiyatı ile dolum yapsalar dahi yüksek kar marjıyla çalışmaktadırlar.RMB BİLGİSAYAR
 bilişim sistemleri alanında uzmanlaşmış yazılım, donanım, tasarım ve danışmanlık firmasıdır.

İkinci el laptop ve masaüstü bilgisayarlarınızı iyi bir fiyat karşılığında satmayı mı düşünüyorsunuz? Cihazınızın tüm parçaları ayrı ayrı incelenerek sizlere bir açıklama ile birlikte iyi bir fiyat sunulacağından emin olabilirsiniz. İkinci el bilgisayar alım-satım ile ilgili çalışmalarını sürdüren firmamız, bu konuda son derece deneyimli bir ekibe sahip bulunuyor. Bilgisayarınızı iyi bir fiyat karşılığında satın alarak sizleri memnun etmeyi amaçlıyoruz.

İkinci el bilgisayar alanlar çoğunluklu düşük fiyatlardan iyi cihazlar satın almayı planlıyorlar. Kâr marjlarını yükseltmek için bu şekilde bir fiyat politikası izleyen firmalar, bireylerin maddi anlamda kayba uğramasına neden olabiliyor. Bu durumun özellikle ikinci el dizüstü bilgisayar alan yerler ile ilgili olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak firmamız bu konuda müşterilerine güven sağlıyor. Satmayı düşündüğünüz bilgisayarın ikinci el piyasa fiyatı düzeyinde alınacağından emin olabilirsiniz. Bilgisayarınızı iyi bir fiyat karşılığında satmayı düşünüyorsanız bizleri arayın. 2. el bilgisayar alanlar içerisinde sizlere kaliteli bir alım ve satım desteği sağlıyoruz.


Her sektöre olduğu gibi malatya bilgisayar piyasalarınında bir ikinci el piyasası mevcuttur. Yalnız ikinci el bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar olduğunu unutmamanız gerekmektedir. 2. El bilgisayar  malatya alırken öncelikle güvenebileceğiniz adı sanı belli olan mağazaları tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca bu bilgisayarcıların 2. El ürün alım satımında tecrübeli olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Firma olarak bizler uzun yıllardan beri 2.el bilgisayar piyasasında olduğumuz için 2 el bilgisayar alırken nelere dikkat edileceği konusunda oldukça deneyimliyi olduğumuzu açıkça söyleyebiliriz. Çünkü 2. El kullanılmış bilgisayarlarda en ufak bir ihmalkarlık bilgisayarın çöp olması anlamına gelmektedir. Bunu sadece kendimizin zarar etmesinden dolayı bilmeden de olsa bu ikinci el bilgisayar eğer son kullanıcıya giderse ister istemez firmamız hakkında olumsuz bir düşünce oluşacaktır ki bu bizim hiçbir zaman göze alamayacağımız bir şeydir. Biz ikinci el ürün alırken alıcıyı satarkende sattığımız kişiyi mağdur etmeyecek bir fiyat ve hizmet politikası ile hareket etmekteyiz. Bu şekilde bilgisayarını satan kişinin de bu bilgisayarı alan kişinin gönlünün ferah olması bizim için çok önemlidir.


ikinici el bilgisayar alırken önce satıcı kişinin sözlü beyanını almaktayız. Bunu yanı sıra uzman teknik ekibimiz sistemi a’dan z’ye kadar dikkatlice inceleyerek kontrolünü sağlamaktadır. Bu bizim satıcıya güvenmediğimiz anlamına gelmemektedir. Sadece satıcınında gözünden kaçabilecek arızaların son kullanıcıya ulaşmasını engellemektir. Bu sırada bilgisayarın genel bir bakımıda yapılmaktadır. Eğer kontrol aşamasında bilgisayar ile ilgili teklifimizi bilgisayarını satmak isteyen kişi kabul ederse bir sonraki aşamada bilgisayara format atma işlemi başlamaktadır. Bu şekilde 2. El bilgisayar alacak kişi bilgisayar her haliyle hazır olmaktadır. Müşterimizin isteğine göre satın olmuş lisansı yükleyerek müşterilerimize ürünleri sunmaktayız. 2. El bilgisayarınızı satarken eğer değerinde bir fiyata vermek istiyorsanız öncelikle bizleri ziyaret etmenizi öneririz. Eğer şehir dışında ikamet ediyorsanız şayet bilgisayarı tarafımıza gönderdikten sonra kontrolleri yapıldıktan sonra ödeme işleminiz gerçekleştirilmektedir. 2. El piyasasın ürün alırken yine sıfır bilgisayar alıyor gibi ihtiyacınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyacınızı net bir şekilde satıcı arkadaşlarımız ile konuşursanız şayet sizlere en doğru ürünü tavsiye edeceklerinden emin olabilirsiniz.


ikinci el bilgisayar satarkende bizlerin dikkat ettiği konuların başında fiyat politikası gelmektedir. İkinci el bilgisayar talebinde bulunan kişiler genelde düşük bütçeye sahip olduklarından dolayı onlara bütçelerine göre en iyi bilgisayarı sunmaya çalışmaktayız. Bu şekilde yapmış olduğumuz işten ekstra bir haz almaktayız. Bazı durumlarda ikinci el bilgisayarını satmak isteyenlere upgrade önerisinde bulunabiliyoruz. Teknoloji herkesin yakından bir konu olmadığı için bazen müşterilerimiz bilgisayarlarının kendileri için yeterli olmadığını hissederek satmak istemektedirler. Ama bu sıkıntı bazen ram veya harddiskin kapasitesinin arttırılması ile çözümlenebilecek sıkıntılar olmaktadır. Bu sayede müşterimiz ufak bir upgrade ücreti ile bilgisayarını istediği verimde kullanabilmektedir. Eğer bilgisayarınızı gerektiği gibi kullanır ve zamanında servis bakımlarını yaptırırsanız çok uzun yıllar başarıyla kullanabilirsiniz. Takii kullandığınız bilgisayarlar yeni kullanacağınız bir program ile çakışana göre hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Bilgisayarda oluşan oluşan donanımsal (Anakart, ekran kartı, monitör, harddiskin bozulması ve benzeri) yada yazılımsal (işletim sisteminin açılmaması, bozulması, virüslerden etkilenmesi, sisteminizin kararsız çalışması ve benzeri)  gibi sorunların teknik servis ekibimiz tarafından yerin de yada Techizmet teknik servisinde tamiri ve sorunun giderilmesi gibi işlemlerini kapsamaktadır.

Malatya Bilgisayar Teknik Servis

Teknik servisimize gelen bilgisayar için sıklıkla karşılaşılan genel sorunlar ;

 • İşletim sistemim açılmıyor
 • İşletim sistemim çöktü, işletim sistemim bozuldu,
 • Bilgisayarım açılmıyor 
 • Bilgisayarım resetliyor
 • Bilgisayarıma virüs bulaştı
 • Dvd writter'im çalışmıyor, yazmıyor, okumuyor
 • Bilgisayarım virüs dolayı çalışmıyor
 • İşlemcinin ısınması
 • Bilgisayar anakart değişimi
 • Lcd monitör arızası
 • İşletim sistemi driver sorunu, driverlerin yüklenmesi, anakart sürücülerinin yüklenmesi
 • Netwrok'te kimseyi göremiyorum
 • Ağda kimseyi göremiyorum
 • İnternete bağlanamıyorum
 • Adsl modemim bozuk, adsl modemim internete bağlanmıyor,
 • Microsoft Outlook programım hata veriyor
 • Mail hesabımda problem var
 • Mail programımda sorun var
 • Usb portlarım bozuk
 • Bilgisayarım yavaş çalışıyor
 • Bilgisayarımın açılışı yavaş
 • İşletim sisteminin açılışı yavaş

  Bilgisayar Teknik Servis

  Başta Malatya Ve Türkiye bölgesinde bilgisayar tamirine mi ihtiyacınız var ?

  Bilgisayarınızı yeni bir bilgisayar gibi çalışır durumuna getirebilecek bir bilgisayar teknik servisiyiz. Ev ve iş yeri bilgisayarlarının donanım sorunlarından yazılım güncellemesine, virüs temizliğinde veri kurtarmasına kadar çok geniş bir yelpazede bilgisayar teknik servis hizmeti vermekteyiz.

  Güler yüzlü ve konusunda uzman bilgisayar teknik servis personellerimiz, bilgisayarlarınızda yükseltmeden ağ kurulumuna kadar her konuda size yardımcı olacaktır.

  Bilgisayar parçalarınamı ihtiyacınız var. Mağazamıza uğrayın size en uygun parçaları en ucuz fiyatlarla bulmanıza yardımcı olalım.

Subcategories